OCDU
"Diagnosta"

 

ul.Kołłątaja 4, Otwock

 

Aparat:

Voluson 730 Expert


Godziny przyjęć:
poniedziałek, środa, piątek:
9:00-14:00
wtorek, czwartek:
14:00-19:00


! UWAGA !
Ze względu na pandemię COVID-19 godziny mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować Pacjentów telefonicznie.
OCDU
"Diagnosta"

 

ul.Kołłątaja 4, Otwock

 

Aparat:

Aplio 500Przygotowanie do badania


Nowy aparat - Aplio 500

Aparat USG APLIO 500 firmy Toshiba jest najwyższej klasy ultrasonografem najnowszej generacji, który łączy możliwość uzyskiwania pierwszorzędnych obrazów z elegancką zwartą obudową. Aparaty APLIO dzięki otwartej i inteligentnej architekturze stanowią idealną platformę dla najnowszych opracowań w dziedzinie obrazowania zarówno teraz jak i w przyszłości. Dzięki wykorzystaniu nowej generacji HD Beamformer aparat umożliwia otrzymywanie obrazów o wysokiej rozdzielczości przy niezrównanej prędkości przetwarzania. Doskonałe osiągi w zastosowaniach kliniczny oparte na nowej generacji algorytmach przetwarzania obrazów. Aparat współpracuje z sondami XBT Transducers. Obsługuje najnowsze techniki obrazowania Pulse Subtraction THI, Differentia THI oraz takie zaawansowane techniki przetwarzania i korekcji obrazów jak ApliPure™, ApliPure+™ oraz Precision Imaging daje doskonałe obrazy B-mode. Dzięki nowoczesnej architekturze i zaawansowanej analizie obrazu wszystkie te funkcje mogą działać w tym samym czasie zapewniając najlepsze z możliwych jakość obrazu. APLIO 500™jest najwyższej klasy w pełni cyfrowym ultrasonografem przeznaczonym do badań ogólnych i naczyniowych (PWD, CFM). Dzięki cyfrowemu formowaniu i odbieraniu wiązki system zapewnia najwyższą jakość obrazu.

System umożliwia wykonywanie badań w trybach pracy (każdy z Drugą Harmoniczną - THI lub nowej generacji diffTHI):

 • B i M-mode: B (pojedynczy i podwójny), B/M-mode, M-mode
 • Doppler pulsacyjny (D-mode): B, B/M/D, B/D
 • Doppler kolorowy CD (również tryb TwinView - jednoczesna prezentacja trybu B i B/CD)
 • Power (Angio) Doppler
 • ADF - Advance Dynamic Flow - unikalne obrazowanie mikroprzepływów
 • w badaniach kardiologicznych (opcjonalnie) CW, CW, CDI/TDI, PW/TD

Podstawowymi cechami aparatu są:
Quad Signal Processing - zwiększający czterokrotnie liczbę linii i szybkość przetwarzania obrazów, poprawiający stosunek sygnału do szumu.
Digital Image Optimizer - cyfrowy system korekcji i optymalizacji obrazu
HD Beamformer - cyfrowy system kształtujący wiązkę ultradźwiękową, zwiększa rozdzielczość, kontrast i dynamikę
Advanced Velocity Range Processing i HPRF - umożliwiający badanie przepływu w czasie rzeczywistym. Cyfrowa architektura systemu pozwala na łatwą rozbudowę systemu (upgrading).

OPROGRAMOWANIE STANDARDOWE:
QuickScan - automatyczna optymalizacja obrazu poprzez naciśnięcie jednego przycisku na klawiaturze. QuickScan daje natychmiastową poprawę kontrastu i wzmocnienia obrazu B, dzięki czemu badanie staje się prostsze i szybsze.
ADF - Advance Dynamic Flow - obrazowanie mikroprzepływów, unikalne obrazowanie Advanced DYNAMIC FLOW™ firmy Toshiba pozwala uzyskiwać bardzo precyzyjne obrazy naczyń.
ApliPure - Nowy wymiar obrazowania w trybie B. ApliPure jest łączy w sobie dwie techniki dodawania częstotliwości oraz geometrycznego składania obrazu z wielu kątów. Wynikiem jest osiągnięcie większej rozróżnialności detali. Zmniejsza się wpływ cieni akustycznych oraz nierównomierności rozchodzenia wiązki akustycznej.
Obrazowanie trapezoidalne - poszerza pole obrazowe na sondach liniowych i sektorowych, dzięki czemu możemy jednorazowo obrazować większe struktury.
Obrazowanie Harmoniczne Różnicowe - najnowsza generacja obrazowanie harmonicznego polepszająca jakość obrazu zarówno w bliskiej jak i dalekiej strefie.
ApliPure Plus - nowej generacji obrazowanie typu compound imaging oferujący obrazowanie wielowiązkowe przy nadawaniu i odbiorze, oraz wygładzanie obrazu typu "spackle redukction".
Precision Imaging option - zaawansowana analiza obrazu poprawiająca wizualizację i rozróżnialność struktur. Dzięki zaawansowanej analizie wielowiązkowej następuje zwiększenie rozdzielczości i kontrastu obrazowanych struktur.
Moduł obrazowanie 4D - Moduł 4D generuje trójwymiarowy obraz struktur przestrzennych np. twarz płodu w czasie rzeczywistym. Cały proces nie wymaga żadnej dodatkowej ingerencji ze strony użytkownika i jest uzyskiwany automatycznie przy użyciu sondy PVT-575 MV, PVT-382MV, PVT-681MV, PLT-1204MV.
USEL-500A/EL - ELASTOGRAFIA - Moduł pozwalający na wyznaczanie elastyczności tkanek oraz ich klasyfikację z zależności od parametrów sprężystości. Działający na sondach convex i linia. Znakomita, innowacyjna metoda znacznie poprawiająca precyzję klasyfikowania zmian litych i np. policystycznych torbieli. W wiarygodny pewny sposób pozawala różnicować zmiany łagodne od złośliwych. W sonomammografii jest podnoszącym pewność narzędziem różnicującym pomiędzy fibroadenoma ( zmiana łagodna) a carcinoma ( zmiana złośliwa). Ma zastosowanie do oceny sutków, tarczycy, ślinianek, jąder, jajników, szyjki macicy, węzłów chłonnych, ścięgien, stawów, mięśni, zmian w tkance podskórnej, wątrobie. To już nie ewolucja, a rewolucja w diagnostyce onkologicznej przy użyciu ultrasonografii. Więcej zakładce o elastografii i jej zastosowaniach.


USMP-500A/EL MicroPure - obrazowanie mikro kalcyfikacji w obrazowaniu piersi oraz małych narządów. Wspaniała, prosta metoda uwidoczniania mikrozwapnień w rakach przewodowych sutka, umożliwiająca precyzyjne różnicowanie zmian potencjalnie złośliwych od łagodnych.


USAS -A500.A/EL Realtime ASQ - Unikalne obrazowanie stopnia zwłóknienia wątroby umożliwiające w bardzo szybki sposób określenie czy I w jakim stopniu wątroba jest zmieniona. Umożliwia również różnicowanie zmian guzowatych. Pozwala ocenić stopień stłuszczenia. Co najważniejsze, wykrywa wczesne stadia marskości, przechodzenia stłuszczenia w marskość, pozwala monitorować postępowanie pogorszenia się stanu wątroby, jak i poprawy stanu podczas właściwego leczenia.


Fly Thru - Fly Thru jest nową technologią, która umożliwia praktycznie zanurzenie się w zbiorze danych objętościowych zbadanej jamy brzusznej, żeby z nowej perspektywy zobaczyć przewody, naczynia i jamy w technice 3D. Jest to porównywalne do wirtualnej Endoskopii. Fly Thru dodaje do zwykłych przekroi powierzchni uzyskanych z badania ultrasonograficznego, dodatkową informację przestrzenną, dzięki czemu uzyskujemy nowe eksperckie narzędzie do analizy lokalnych zmian patologicznych i rozrastających się mas, może również pomóc w planowaniu i śledzeniu procedur interwencyjnych takich jak wprowadzanie i umiejscawianie stentów lub graftów. Rewelacyjne narzędzie do oglądania jam od środka,, światło naczynia krwionośnego z punktu widzenia krwinki wewnątrz niego. Składanie tych obrazów i wybranie kierunku oglądania, pozwala na wirtualną "podróż" wewnątrz jamy - na przykład pęcherzyka z polipem, naczynia z blaszkami miażdżycowymi.

Ultrasonograf Voluson 730 Expert

Najdokładniejszy i najszybszy aparat z technologią 4D. Oparty o technologię firmy KRETZ, najwyższej jakości ultrasonograf do zastosowań we wszystkich dziedzinach: radiologia, ginekologia, położnictwo, urologia, kardiologia, badania naczyniowe itd.

Algorytm adaptacyjny SRI do redukcji artefaktów szumowych w obrazach B-mode i dodatkowego podniesienia jakości obrazowania, symultaniczna praca wieloczęstotliwościowa (FFC),.

Osiągalna prędkość obrazowania w trybie 4D zapewnia uzyskanie bardzo płynnego obrazowania.

Tryby pracy:

 • Virtual Convex,
 • ß-View,
 • obrazowanie harmoniczne,
 • Doppler Tkankowy,
 • obrazowanie CRI (skanowanie wielokierunkowe,
 • VCI - objętościowe skanowanie podnoszące rozdzielczość i kontrast,
 • VOCAL - kalkulacje objętościowe funkcji przepływu krwi.

Dodatkowo szereg unikatowych funkcji, jak:

 • Obrazowanie 4D - serca płodu uzyskiwane bez synchronizacji EKG,
 • biopsja 3 - wymiarowa zapewniająca pełną kontrolę prowadzenia toru igły i wykonanie ruchomej dokumentacji z dokonanego zabiegu.
 • Wbudowana baza danych pacjentów z możliwością zapisu obrazów i pętli obrazowych.
 • Wbudowane nagrywarki CD-R i MO do archiwizacji i eksportu obrazów (formaty: DICOM, JPEG, TIFF, AVI).
 • Wysoka ergonomiczność aparatu zaprojektowana we współpracy z biurem konstrukcyjnym firmy Porsche.
 • Łatwość obsługi przez programowalny, dotykowy ekran.

Voluson 730 Expert, to pierwszy i jedyny w połowie lat 2000-2010 na świecie system objętościowego obrazowania USG - zaprojektowany z myślą o wysokim poziomie pewności diagnozowania.

Speckle Reduction Imaging (SRI) pomaga zwiększyć jakość uwidocznienia narządów i zmiany o wysokiej rozdzielczości, i jakości kontrastu, która osłabia obszary artefaktów, przy zachowaniu prawdziwej architektury tkanek.

CrossXBeam CRI * pomaga wzmocnić obraz badanej tkanki i różnicowanie graniczne z czasu rzeczywistego, przy użyciu przestrzennego mieszania wiązki i techniki przetwarzania.

HD-Flow * używa dwukierunkowej funkcji Dopplera w celu osiągnięcia bardziej czułego badania naczyń i zmniejszenia dopisków.

Tom Contrast Imaging (VCI) pomaga poprawić jakość obrazu zarówno w płaszczyźnie jednego lub wszystkich trzech płaszczyznach uzyskanego sygnału.

Tomografia Ultrasound Imaging (TUI) , aby pomóc dokonać analizy i dokumentacji badań dynamicznych łatwiejszy przy jednoczesnym widzenia wielu równolegle "plasterków" zbioru danych objętościowych.

Voluson 730 to jedno z najdokładniejszych narządzi diagnostycznych wykorzystujących technologię 4D do wszelkiego rodzaju badań (ginekologicznych, neonatologicznych, naczyniowych, urologicznych, transkranialnych, kardiologicznych, badań płodu, jamy brzusznej oraz małych narządów).

Dzięki niezwykle szybkiemu skanowaniu (25-40 obrazów na sekundę) umożliwia uzyskanie dynamicznego obrazu 3D, wykorzystywanego w szczególności do badań płodu. Wyjątkowa technologia, nazwana przez producenta RealTime 4D, została uzupełniona o szereg dodatkowych narzędzi (dostępnych w standardzie lub opcji), które czynią uzyskiwany obraz jeszcze bardziej wyraźnym i dokładniejszym. Są nimi m.in.:

 • FFC (Frequency and Focus Composite) pozwalające na uzyskanie bardzo wyraźnego obrazu dzięki jednoczesnemu skanowaniu wieloczęstotliwościowemu,
 • 3D Surface Rendering, ukazujące całą powierzchnię badanego organu, co umożliwia wykrycie powstałych na niej patologii,
 • obrazowanie trapezowe (tzw. "virtual covex") pozwalające na zwiększenie kąta obrazowania głowicy liniowej, czy wykorzystywane w badaniach naczyniowych,
 • "Glass-body" umożliwiające uzyskanie kolorowego obrazu naczynia na tle transparentnej tkanki.
 • Obrazowanie tomograficzne TUI.
 • funkcja STIC, która pozwala na uchwycenie pełnego cyklu pracy serca płodu.
 • Szeroki wybór sond 2D, oraz wolumetrycznych.

W naszym gabinecie dostępna jest zarówno sonda objętościowa convex do badania ciąży, jamy brzusznej, jak i wysokiej częstotliwości linearna używana do badnia sutków, tarczycy, narządów powierzchownych, stawów.